Druga pobeda De Rosija na klupi Rome: Salernitana se dobro držala

29.01.2024 22:45
Fudbaleri Rome i Salernitane Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP
Fudbaleri Rome i Salernitane

Fudbaleri Rome bez većih problema opravdali su ulogu favorita protiv Salernitane u gostima. Novom treneru Danijelu De Rosiju bila je to druga pobeda na klupi "vučice" posle Verone, a nova tri boda njegov tim upisao je identičnim rezultatom kao u prošlom kolu Serije A - 2:1 (0:0).

Iako su Rimljani imali ulogu favorita protiv "fenjeraša", današnji domaćin ozbiljno je namučio goste iz prestonice. Imala je Salernitana veći broj prilika, čak tri puta više šuteva na gol (15-5), ali nije uspela da kapitalizuje svoje šanse za razliku od rivala.

Romu je do vođstva doveo Dibala u 51. minutu iz penala. Pelegrini je sredinom poluvremena povisio na 2:0, da bi nadu Salernitani sačuvao Kastanos golom u 70. minutu. Ostatak meča protekao je u inicijativi domaćina, koji je u samom finišu stvorio još nekoliko solidnih prilika, ali, ispostaviće se, nedovoljno dobrih da bi se još jednom savladao Ruj Patrisio.

Roma je tako upisala 10. pobedu u sezoni i nastavila trku ka pozicijama koje vode u Logu šampiona, dok je Salernitana ostala na poslednjem mestu tabele sa svega 12 osvojenih bodova.

U narednom kolu Rimljani dočekuju Kaljari, dok Salernitana gostuje Torinu.