28.02.2023 20:25
Murinjo opet isključen, Kremoneze ponovo srušio Romu i ostvario prvu pobedu u sezoni! Tanjug/Spada/LaPresse via AP

Kremoneze je do večeras bio jedni tim iz "Liga petica" bez trijumfa i to više nije jer je pobedio Romu 2:1 (1:0) u 24. kolu Serije A i "fenjer" u Italiji prepustio Sampdoriji! Bila je ovo i prva pobeda tima iz Kremone u Seriji A posle 27 godina, kada su pobedili Padovu takođe 2:1.

Kremoneze možda i dalje jeste viđen putnik za Seriju "B", ali da igra samo protiv Rome ne bi imao problema oko opstanka. Eliminisao je tim iz Kremone nedavno Romu iz Kupa Italije, a u 24. kolu Serije "A" na svom terenu je pokvario računicu Rimljanima koji su ostali peti na tabeli.

Mučila se Roma u Kremoni, gubila je od 17. minuta kada je Frank Tsađu pogodio mrežu sa 17 metara, ostao je bez trenera Žozea Murinja koji je zaradio crveni karton na startu drugog poluvremena zbog svađe sa četvrtim arbitrom Sereom, ali je nekako uspeo da stigne do izjednačenja. Spinacola je utrčao iz drugog plana, dobro prihvatio loptu i mirno matirao Karnesekija.

Nemanja Matić je igrao od 63. minuta umesto Kristantea i uneo je stabilnost u vezni red "vučice", ali u 80. minutu je napadač domaćina Okereke srećno stigao do lopte, sudario se sa golmanom Ruijem Patrisijom pa je sudija Pičinini dosudio penal. Ćofani je bio siguran penaldžija, a Roma je još jednom pognute glave napustila teren posle duela sa Kremonezeom.