Kandreva u 90. minutu kaznio promašaje Intera i doneo bod Salernitani

07.04.2023 19:00
Kandreva u 90. minutu kaznio promašaje Intera i doneo bod Salernitani Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Fudbaleri Intera remizirali su u gostima u 29. kolu italijanske Serije A sa Salernitanom sa 1:1 (1:0).

Činilo se da će "nero-azuri" ubedljivo slaviti pošto su već u šestom minutu došli do vođstva. Robin Gosens iskoristio je neopreznost štopera domaćina i rutinski savladao Giljerma Očou.

Legendarni meksički golman je na ovom meču imao dvocifren broj odbrana, ali su njegovi saigrači zakazali u napadu, pre svega Bulaje Dija. Napadaču Salernitane je sve pripremio Antonio Kandreva, isporučivši mu precizan centaršut na pet metara od gola, ali je ovaj pogodio samo prečku.

Treba istaći da je reviju promašaja opet imao Romelu Lukaku, a u 63. minutu se propisno obrukao, pošto je sa dva metra od gola nekako uspeo da promaši.

Na kraju je stigla kazna, i to na zaista bizaran nači. U 90. minutu je Kandreva tražio prostor za centaršut, našao ga je, ali je lopta umesto da ode u srce kaznenog prostra, na spektakularan način završila u mreži Andrea Onane.