Udineze očitao lekciju Milanu, Lazar Samardžić asistirao kod prvog gola

18.03.2023 22:47
Udineze očitao lekciju  Milanu, Lazar Samardžić asistirao kod prvog gola Tanjug/Andrea Bressanutti/LaPresse via AP

Fudbaleri Milana loše su se proveli na gostovanju Udinezeu koji je u 27. kolu  Serije A nadigrao aktuelnog šampiona Italije rezultatom 3:1.

Domaćin je več u 9. minutu kaznio grešku gostiju. Lazar Samardžić je presekao dodavanje Tomorija i krenuo u solo akciju. Proigrao je Roberta Pereiru koji je udarcem po zemlji pogodio desni ugao golmana Manjana - 1:0.

U finišu poluvremena svašta se izdešavalo pred oba gola. Najpre je zbog igranja rukom Jake Bijola dosuđen penal za "rosonere". Zlatan Ibrahimović je izveo najstrožui kaznu, ali je  njegov šut golman Silvestri odbranio. Jedanesterac je zatim ponovljen jer je igrač domaćih ranije utrčao u kazneni prostor.

Trener Andrea Sotil je zbog protesta zaradio crveni karton, a Ibrahimović iz drugog pokušaja bio precizan - 1:1. Na taj način postao je najstariji strelac u istoriji Serije A sa 41 godinom i 166 dana!

Udineze je odmah uzvratio, po levoj strani prošao je Isak Sakses i u petercu uposlio Beta koji je akciju krunisao novim vođstvom.

Tačku na trijumf domaćin je stavio u 70. minutu. Ponovo je veliki posao odradio Isak Sakses, sa leve strane proigrao je Udogija, a posle njegovog šuta, loptu je iz blizine u mrežu sproveo Kingsli Ehizibe za konačnih 3:1.