pre 9 minuta 13: 42
"Salah, ko je to? Mi hoćemo samo Vlahovića"
Predsednik Bešiktaša potvrdio je pregovore sa Dušanom Vlahovićem, dok je Juventus napravio novi korak ka dolasku Džošue Zirkzea.
Tanjug/Alfredo Falcone/LaPresse via AP
Dušan Vlahović je meč protiv Frozinonea započeo sa klupe, ali je ušao u drugom poluvremenu jer je Juventus morao da juri pobedu. Srpski reprezentativac je u 81. minutu doneo trijumf "staroj dami".
On je nakon asistencije Vestona Mekenija sjajno šutirao glavom. Mnogi bi rekli u stilu kolege iz nacionalnog tima, Aleksandra Mitrovića. Vlahović je zatresao mrežu i u 90. minutu ali je taj pogodak poništen zbog minimalnog ofsajda.
Srpski napadač ističe kako nije bio ljut zbog odluke Masimilijana Alegrija da meč započne na klupi.
"Imao sam veliku želju da pobedimo, da pomognem timu i obradujem navijače. Svakako da nije lako za napadača kada ne postiže golove ili ne čini to konstantno, ali ja sam mirna. Radim svakodnevno kako bih pomogao timu. Nadam se da ću pomoći još više. Svakako da mi nije bilo lako da prihvatim odluku trenera, ali poštovao sam njegov izbor. Oni koji ulaze kao zamene su jednako važni kao i oni koji igraju od starta. Nisam bio ljut niti bilo šta. Znao sam da mogu da odlučim meč sa klupe, pa sam bio miran. Nema nikakvih problema." rekao je Vlahović.
Predstavnike medija je interesovalo i Alegrijevo mišljenje o partiji mladog napadača.
"Odigrao je tri dobre utakmice, ali je bio kritikovan, pa je morao da se smiri. Dosta je pomogao u poslednjim minutima. Zna da mora da napreduje, posebno na mentalnom nivou. Igrao je dobro kada je ušao u igru." zaključio je Alegri.
Juventus se nakon 17. odigranih kola nalazi na drugom mestu Serije A sa 40 osvojenih bodova. Četiri manje od prvoplasiranog Intera. Sve italijanske klubove sada čeka kratka pauza, a prvenstvo se nastavlja sedmog januara.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
03.01.2024 16: 30
Masimilijano Alegri je otkrio da će na utakmici Kupa Italije meč u startnih 11 započeti Matija Perin, Federiko Kijeza i Daniele Rugani.
09.12.2023 08: 44
Trener Juventusa istakao da Dušan Vlahović nije zadobio težu povredu u finišu meča sa Napolijem.
pre 37 minuta 13: 14
Italijanski klub ostao bez Kostića i Vlahovića, ali možda dovede trećeg reprezentativca naše zemlje.
31.07.2026 15: 10
Dušan Vlahović mogao bi ovog leta da napravi najveći transfer u karijeri. Srpski reprezentativac nalazi se na radaru Real Madrida, preneo je portal sa Pirineja, "Defensa central".
pre 9 minuta 13: 42
Predsednik Bešiktaša potvrdio je pregovore sa Dušanom Vlahovićem, dok je Juventus napravio novi korak ka dolasku Džošue Zirkzea.
pre 18 minuta 13: 33
Osvajač dve medalje na Svetskim prvenstvima ima novi posao.
pre 37 minuta 13: 14
Italijanski klub ostao bez Kostića i Vlahovića, ali možda dovede trećeg reprezentativca naše zemlje.
pre 46 minuta 13: 05
Najveći španski klubovi već su udarili prsa u prsa, a prvenstvo još nije ni počelo.
Ostavite komentar