02.10.2023 22:43
Fiorentina stala uz rame Juventusu i Napoliju: Radunović nemoćan na "Artemio Frankiju" Tanjug/Marco Bucco/LaPresse via AP

Fiorentina je stala uz rame Juventusu i Napoliju na četvrtoj poziciji Serije A! "Ljubičasti" su u jednom "šarenom" sastavu, na svom "Artemiju Frankiju" relativno lako pobedili Kaljari 3:0 (2:0) u poslednjem meču 7. kola. Gosti sa Sardinije ostali su da drže "fenjer" u "kalču", bio je ovo treći vezani poraz, a peti od starta sezone, mada im ni raspored nije išao na ruku jer su igrali protiv Intera, Bolonje, Atalante, Milana i večeras Fiorentine.

Golman Kaljarija, srpski internacionalac Boris Radunović poklekao je već u 3. minutu. Sudija nije smatrao da je strelac gola Niko Gonzales napravio faul nad njim već da je stigao do lopte pre Srbina. Nije imao sreće srpski golman ni u 21. minutu jer je Dosena nespretno napucao igrača i postigao autogol za sigurno vođstvo domaćina na poluvremenu.

Fiorentina je u nastavku preko Mbala Nzole došla i do 3:0 i tako uspešno sačuvala i tri boda, ali i veći broj startera za duel sa Ferenvcarošom u četvrtak u okviru drugog kola Lige konferencije.