Milan posle preokreta pobedio Kaljari: Radunović "častio" Okafora

27.09.2023 20:31
Milan posle preokreta pobedio Kaljari: Radunović "častio" Okafora Tanjug/Gianluca Zuddas/LaPresse via AP

Milan je malo patio, primio je gol, a posle "minusa" je zaigrao bolje i pobedio Kaljari na Sardiniji 3:1 (2:1) u šestom kolu Serije A i vratio se da duva za vrat Interu. Tom preokretu je malo pridoneo i srpski golman Boris Radunović na golu domaćina, kada nije uspeo da primiri loptu koju je zatim iskoristio Okafor za izjednačujući pogodak.

Kaljari je u prvih pola sata bio mnogo opasniji rival, pogotovo posle tranzicija, pa je na asistenciju Nandeza vodeći pogodak postigao Luvumbo u 29. minutu. Imali su "rosoneri" više od igre, prilike, a do preokreta su došli u poslednjih pet minuta prvog dela. Posle izjednačenja Okafora, Radunović je sjajno odbranio udarac Tea Ernandeza, ali posle kornera Tomorijev udarac nije uspeo da odbrani.

U nastavku je Milan već u 60. minutu prelomio meč. Proradila je veza iz Čelsija, Pulišić je bio asistent, a Ruben Loftus Čik realizator. Do kraja su gosti lako sačuvali tri boda,

Darko Lazović je zaigrao za Veronu od 58. minuta, ali nije uspeo da spreči pobedu Atalante kojoj je tri boda doneo Kopmajners. Gosti iz Bergama su propustili niz prilika za ubedljiviji trijumf.