Milan preboleo debakl u derbiju: Leao doneo pobedu "rosonerima"

23.09.2023 16:58
Milan preboleo debakl u derbiju: Leao doneo pobedu "rosonerima" Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Izgubio je Milan od Intera veliki derbi prošlog vikenda 1:5. Oporavak od katastrofe počeo je u Ligi šampiona, gde su "rosoneri" odigrali odličan meč sa Njukaslom, ali nisu iskoristili nijednu od brojnih prilika.

Konačno, višestruki prvak Evrope i Italije je preboleo neuspeh u duelu sa gradskim rivalom, pobedivši u 6. kolu Veronu 1:0 (1:0) i tako ostavši u trci za vrh tabele..

Nije Milan blistao, ali je osvojio tri boda, što je i bio glavni cilj za ekipu Stefana Piolija.

Gol odluke postignut je već u osmom minutu, posle kombinacije Olivijea Žirua i Rafaela Leaa, a egzekutor je bio Portugalac. Luka Jović dobio je šansu od 65. minuta umesto Žirua, dok je Darka Lazovića u 70. zamenio Kabral.

Srpski napadač imao je odličnu šansu da reši pitanje pobednika u sudijskoj nadoknadi, ali nije uspeo da u situaciji "jedan na jedan" savlada golmana Verone.

/Leao 8/

Sasuolo - Juventus 18.00 (TV Arena 2 Premium)
Lacio - Monca 20.45 (TV Arena 2 Premium)

Empoli - Inter 12.30 (TV Arena 1 Premium)
Atalanta - Kaljari 15.00 (Arena sport 4)
Udineze - Fiorentina 15.00 (Arena sport 2)
Bolonja - Napoli 18.00 (TV Arena 1 Premium)
Torino - Roma 20.45 (TV Arena 2 Premium)

Serija A, 5. kolo petak Salernitana - Frosinone 1:1 (0:1) /Kabral 52 - Simone Romanjoli 12/ Leće - Đenova 1:0 (0:0) /Oudina 84/ Subota Milan - Verona 15.00 (TV Arena 3 Premium) Sasuolo - Juventus 18.00 (TV Arena 2 Premium) Lacio - Monca 20.45 (TV Arena 2 Premium) Nedelja Empoli - Inter 12.30 (TV Arena 1 Premium) Atalanta - Kaljari 15.00 (Arena sport 4) Udineze - Fiorentina 15.00 (Arena sport 2) Bolonja - Napoli 18.00 (TV Arena 1 Premium) Torino - Roma 20.45 (TV Arena 2 Premium)