Trijumf Lećea, ali bez gola Krstovića: Salernitana i Frosinone remizirali

22.09.2023 22:47
Trijumf Lećea, ali bez gola Krstovića: Salernitana i Frosinone remizirali Tanjug/Giovanni Evangelista/LaPresse via AP

Nisu preterano raspoloženi bili strelci u Italiji ove subote. Istina, odigrana su samo dva meča, ali na njima su viđena samo tri gola, što je skromno za jednu od najboljih liga u Evropi.

Na terenu su se prvo našli fudbaleri Salernitane i Frosinonea na kojem su gosti poveli u 12. minutu pogotkom Simonea Romanjolija, a domaćin je izjednačio nakon sedam minuta igre u nastavku meča preko Žovana Kabrala za konačnih 1:1 (0:1).

Kada je večernja utamica u pitanju u njoj su se sastali Leće i Đenova, a najveće iznenađenje predstavlja činjenica da bivši fudbaler Crvene zvezde, Nikola Krstović nije bio strelac. I to prvi put od početka sezone.

Ovoga puta, precizan u dresu Lećea bio je Remi Oudina u 84. minutu, a smao dva minuta kansije Ksrtović je zamenjen, ali ne zbog loše igre, već iz taktičkih razloga.

Uz to, igrači Leća su prvi put u istoriji uspeli da ostanu neporaženi u prvih pet mečeva italijanskog šampionata i trenutno zauzimaju drugu poziciju na tabeli Serije A.