(VIDEO) Lokman pogodio mrežu Lećea i doneo značajnu pobedu Atalanti

30.12.2023 14:23
Ademolu Lukman postiže gol za Atalantu Tanjug/Spada/LaPresse via AP
Ademolu Lukman postiže gol za Atalantu

Jedan gol za tri velika boda i zaključivanje 2023. godine na mestu koje je i projektovano. Atalanta je pobedila Leće 1:0 (0:0) u 18. kolu Serije A i ostvarila cilj.

Rivali su odigrali veoma intenzivan fudbalski meč, napadački, a on je rešen u 58. minutu kada je Ademolu Lukman sa 16 metara pogodio dijagonalom sam donji ugao. Bio je to sedmi pogodak napadača kluba iz Bergama, ali vredan ostanka u "zoni UEFA" na isteku 2023. godine.

Bilo je prilika na obe strane. Đanluka Skamaka je u 14. minutu pogodio stativu i to je bila najbolja prilika iz prvih 45 minuta. Mogao je crnogorski reprezentativac Nikola Krstović da izjednači u 55. minutu, njegov udarac glavom posle centaršuta Kabe otišao je tzik pored stativer. Gol Gabrijela Strefece bio je poništen zbog ofsajda, da bi poslednju veliku priliku za goste propustio Roberto Pikoli desetak minuta pre kraja.