Fiorentina u 112. minutu došla do trijumfa nad Kaljarijem

23.05.2024 23:31
Fudbaleri Fiorentine Tanjug/Marco Bucco/La Presse via AP
Fudbaleri Fiorentine

Fudbaleri Kaljarija i Fiorentine otvorili su na spektakularan način poslednje, 38. kolo italijanske Serije A. Utakmica je bila veoma dosadna na početku, ali je finiš doneo golove i na kraju pobedu "viole" - 2:3 (0:1).

Ovom pobedom Fiorentina je obezbedila plasman u kvalifikacije za Ligu konferencije, dok Kaljari sada mora da sačeka ostale rezultate da bi video da li ostaje u eliti. Ostali su na tri boda više od 18-plasiranog Empolija, koji u nedelju dočekuje Romu.

Gosti su poveli u 39. minutu i to preko Đakoma Bonaventure. Tim rezultatom se otišlo na odmor, a Kaljari je u nastavku zaigrao odlučnije i uspeo je da stigne do izjednačenja u 64. minutu kada je mrežu "viole" zatresao Alesandro Deiola na asistenciju Pratija.

Potom, pet minuta pre kraja, posle odličnog udarca Kingstona Mutandve iz daljine, Kaljari je stigao do potpunog preokreta.

Ipak, Fiorentina je u 89. minutu preko Nikolasa Gonzalesa stigla do izjednačenja, a onda je u 11. minutu nadoknade dosuđen penal za goste koji je realizovao Arturo Melo za konačnih 3:2.