01.10.2023 22:43
Roma se mučila, ali pobedila: Lukaku i Pelegrini doneli malo vedrine na Murinjovom licu Tanjug/Alfredo Falcone/LaPresse via AP

Romelu Lukaku rasterao je bar na čas tmurne oblake u Rimu, Frosinone je namučio "vučicu", ali su bodovi ostali na "Olimpiku" zahvaljujući Belgijancu i Lorencu Pelegriniju - 2:0 (1:0).

Očekivala se reakcija igrača Rome posle debakla od Đenove, novi neuspeh protiv Frosinonea bio bi ravan katastrofi za trenera Žozea Murinja. Nije igrao domaćin loše u prvih 20 minuta, mada su se neke greške ponavljale, pa je Marvin Cuni imao dve kolosalne prilike. Ipak, na pas Paula Dibale, Romelu Lukaku je izmakao odbrani (nije bio ofsajd) i zatresao je mrežu Turatija.

Povukao se domaćin, čekao neku kontru, ali gosti nisu uspeli do kraja prvog dela da ugroze Ruija Patrisija.

Držala je Roma prednost u nastavku, Eduardo Bove je imao lepu priliku u 60. minutu da uveća prednost, da bi Lorenco Pelegrini posle prekida koji je izveo Dibala smestio loptu u mrežu za konačan trijumf. I olakšanje Žozea Murinja...