24.09.2023 22:47
Torino bio bolji, pa se jedva spasao na Ilićevu asistenciju: Roma na "Olimpiko" odnela samo bod Fabio Ferrari/AP Photo/LaPresse

Nisu navijači na "Olimpijskom stadionu" u Torinu gledali spektakularan fudbal, pogotovo ne u prvom poluvremenu, ali je u nastavku bilo malo zanimljivije, pa su domaći "bikovi" i gostujuća Roma bledu partiju začinili sa po jedinim postignutim golom – 1:1 (0:0).

Romelu Lukaku je na 100. meču u Seriji A doveo u vođstvo ekipu Žozea Murnja u 69. minutu trećim golom na isto toliko poslednjih utakmica, ali je pobedu timu iz Rima "ukrao"  Duval Zapata u 85. minutu na asistenciju Ivana Ilića.

Drugi srpski reprezentativac, Nemanja Radonjić je na terenu proveo 55 minuta pre nego što ga je zamenio Nikola Vlašić, a domaćin je na ovom susretu prekinuo niz od dva susreta na kojima nije primio gol.

Igrači Torina su generalno ostavili bolji utisak na večerašnjem susretu, imali su neke izglednije šanse, čak su pri rezultatu 0:0 uspeli da pogode okvir gola gostiju, ali kada se podvuče crta, nerešeni ishod je, ipak, najrealniji.

Roma nakon osvojenog boda zauzima 13. poziciju na tabeli Serije A, dok je domaći sastav na devetom mestu uoči 6. kola koje startuje već u utorak uz prenose na kanalima TV Arena sport.