Nemanja Radonjić uništio Salernitanu: Srbin "potpisao" dva od tri gola Torina

18.09.2023 20:55
Nemanja Radonjić uništio Salernitanu: Srbin "potpisao" dva od tri gola Torina Tanjug/AP Photo

Ako se po jutru dan poznaje, ovo bi mogla biti jedna od najboljih sezona u inostranoj karijeri Nemanje Radonjića. Od starta do kraja prethodnog izdanja Serije A "poentirao" je samo dva puta, a posle večerašnje pobede njegovog Torina na stadionu Salernitane - 0:3 (0:2), u četvrtom kolu Serije A, ima već tri pogotka na ličnom kontu.

Mogao je Srbin i do het-trika protiv kluba sa juga Italije, ali je i ovako izrastao u junaka meča, s po jednom realizovanom šansom u oba poluvremena. Štoper Alesandro Bonđorno prvi je bacio domaćina na kolena, pošto je odlično reagovao na jedan odbitak posle kornera, a onda je "džojstik" preuzeo reprezentativac Srbije.

U 41. minutu je dobio loptu sa ivice šesnaesterca i poslao teledirigovani "projektil" u Očoin gol, dok je nedugo posle drugog izlaska iz svlačionice ispratio akciju svog tima po desnom boku, ubacio se u sredinu i levicom poslao "bubamaru" u mrežu.

Da nije bio u ofsajdu nešto kasnije (58) još jednom bi bio zaveden u statistkiku kao strelac, ovako mu je VAR oduzeo het-trik.

Roma - Empoli 7:0 (3:0)
/Dibala 2 penal, 55, Sančes 8, Grasi 35 autogol, Kristante 80, Lukaku 82, Manćini 86/

Salernitana - Torino 0:3 (0:2)