Ludilo u Seriji A: Empoli do 93. minuta ispadao, a onda je Nijang rasplakao navijače Frozinononea

26.05.2024 23:04
Fudbaleri Empolija sačuvali su sebi mesto u Seriji A naredne sezone Tanjug/Marco Bucco/LaPresse via AP
Fudbaleri Empolija sačuvali su sebi mesto u Seriji A naredne sezone

Kakva završnica, kakvo ludilo, kakav fudbal. Obično se obraća pažnja na foto-finiš u borbama za titulu, ali kada zlatno znamenje zamenimo za pakao ispadanja iz lige, ulozi postaju značajniji, znoj više peče, a fudbaleri kvaliteta zrelog za niži rang, pretvaraju se u gladne pse spremne na sve kako bi se spasli. Tako su danas izgledali igrači Empolija koji su u nadoknadi vremena čudesno savladali Romu na domaćem terenu rezultatom 2:1 i tako opstali u Seriji A i naredne sezone.

Poveli su domaćini golom Matea Kanćelerija u 13. minutu, ali njihova radost trajala je tek nekih pola sata, pošto je Husem Auar doneo izjednačenje vučici u prvom minutu nadoknade uvodnog dela igre.

Od tada, počinje neverovatan pritisak Empolija. Pokušavali su na svaki način da postignu gol koji bi ih sačuvao, ali nije bilo puta do mreže Rome. Ekipi Danijele de Rosija pobeda ništa nije značila jer je još ranije danas pobedom Atalante ostala bez šanse da se nađe u Ligi šampiona naredne sezone.

U 90. minutu je Mbaje Nijang imao kolosalnu šansu da glavom iz neposredne blizine donese pogodak svom timu, ali je bio prilično neprecizan sa samo nekoliko metara od mreže koju čuva Mile Svilar.

Ipak, iskupio se. U trećem minutu nadoknade, veoma se dobro snašao u šesnestercu protivnika i zabio loptu, donoseći tako svom timu željeno 16. mesto sa 36 bodova, i slavlje sa navijačima na terenu. Što se Rome tiče, ona će u Ligu Evrope sa šestog mesta i sa 63 poena.

Kad jednom svane, drugom smrkne. Tako je nekako bilo za fudbalere Frozinonea. Do samog kraja svoje utakmice, nije ih zanimalo da li će pobediti, uzeti pod, ili izgubiti, s obzirom da im je "vučica" pomagala. Čak ni pogodak Kinana Dejvisa u 76. minutu nije mogao poremetiti fudbalere u žutim dresovima.

Potom ih je strefio šok sa druge utakmice. Počeli su igrači Frozinonea maničnu jurnjavu u nadi za golom, ali vremena je bilo isuviše malo. Na kraju je ostalo 1:0 za tim iz Udina, a domaćinima na ovoj utakmici ostaje da žale za promašenim udarcem Emanuelea Valerija u četvrtom minutu nadoknade sa ivice kaznenog, koji bi im vratio nade u život.