Roma ne staje, Dibala majstorijom naterao sve u Monci da mu aplaudiraju

02.03.2024 20:00
Lorenco Pelegrini i Romelu Lukaku slave gol Tanjug/Alberto Mariani/LaPresse via AP
Lorenco Pelegrini i Romelu Lukaku slave gol

Roma je dobrom igrom i lepim golovima pobedila u Monci 4:1 (2:0) u meču 27. kola Serije A i izbila na peto mesto, bar dok Atalanta sutra ne odigra svoj meč.

Rimljani sa trenerom De Rosijem na klupi imaju neku energiju koja može da im garantuje do kraja Serije A borbu za četvrto mesto, a to su na terenu potvrdili u Monci. Od starta su diktirali ritam igre, a nastavili su da rešetaju mreže u prvom poluvremenu pa su u tom segmentu ove sezone prebacili broju od 20.

Lorenco Pelegrini je primio loptu od Lukakua, izostao je blok defanzivaca domaćina, pa je kapiten "vućice" sa desetak metara loptu poslao u sam ugao.

Samo četiri mninuta kasnije na sceni je bio tandem Dibala - Lukaku. Argentinac je poslao dobar pas na visini peterca, a Belgijanac lako upisao novi pogodak za komotnih 0:2 na poluvremenu.

Srpski golman Mile Svilar ni u drugom poluvremenu nije imao mnogo posla na golu Rome, ali na kraju meča Karboni ga je savladao sa dvadesetak metara evrogolom.

Na drugoj strani Paulo Dibala je pokazao klasu u 63. minutu kada je postigao golčinu iz slobodnog udarca. "Kifla" je završila u ćošku, za aplauz svih prisutnih na stadionu.

Na kraju je Leandro Paredes iskoristio penal za 0:4. Karboni je postigao počasni pogodak za Moncu. Roma je izgledala veoma dobro u Monci, preskočili su na tabeli, bar na dan, Atalantu, koja je sada šesta u Seriji A.