06.02.2023 22:59
Novi šok za Stankovića, Monca iz penala u devetom minutu nadoknade sprečila pobedu Sampdorije Tanjug/Claudio Grassi/LaPresse via AP

Osmeh na licu Dejana Stankovića 97 minuta u Monci, a onda šok, neverica i tuga. Posle mesec dana i četiri uzastopna poraza, Sampdoriju su delile sekunde u nadoknadi do pobede na gostovanju u Monci jer su vodili 2:1 golovima Manola Gabijadinija, a onda je Muro napravio penal u sedmom minutu nadokande, da bi Pesina sa bele tačke spasio domaćina poraza - 2:2 (1:1) . Nisu prekinuli Đenovljani seriju domaćina od šest mečeva bez poraza, ostavili su poslednju kap znoja na terenu za tek treću pobedu u 21 odigranom kolu u Seriji A, ali na kraju je nisu dočekali jer su ponovo u nadoknadi napravili grešku koja ih je skupo koštala

Monca nije znala za poraz u 2023, skidala je "skalpove" Juventusu, odolevala Interu, Fiorentini, ali je u meču gde je bila favorit srećno se spasila poraza. Blistao je "U-Pauer stadionu" Manolo Gabijadini. Iskusni napadač je u 12. minutu primio dubinski pas, oslobodio se Kaldirole, matirao Di Grigorija i najavio da bi Đenovljani mogli do vrednih bodova. Prekinuo je tako Gabijadini post Sampa od 434 minuta bez datog gola, još od Auđelovog pogotka u 28. minutu na meču 4. janaura u trijumfu nad Sasuolom (2:1), takođe u gostima.

Domaćin nije igrao loše, pritiskao je goste i u 32. minutu Andrea Petanja je izjednačio golom iz teške pozicije. Primio je u petercu loptu od Karlsoa Augusta, okrenuo se i poslao loptu ispod golmana u mrežu.

Trepela je Sampdrija pritisak Monce u nastavku, branila se dosta dobro, a onda je ponovo došla do vođstva i to preko Gabijadinija. Uspeo je napadač da jednu odbijenu loptu jakim udarcem pošalje u mrežu Di Gregorija, za svoj četvrti pogodak u sezoni. Branili su se gosti grčevito do kraja, ali je u sedmom minutu nadoknade dosuđen penal za domaćina jer je Muro oborio Petanju. Pesina je u devetom minutu nadoknade matirao Audera i spasio Moncu poraza - 2:2.

Filip Đuričić je igrao solidno za Sampdorije, ali je izdržao 67 minuta na terenu.