Kvaljarela se oprostio od navijača Sampdorije, a oni od Serije A

Autor: Mateja Petković

26.05.2023 22:50
Kvaljarela se oprostio od navijača Sampdorije, a oni od Serije A Guliver/AP Photo/Antonio Calanni

Sampdorija i Sasuolo su remizirali 2:2 (1:2) na stadionu "Luiđi Feraris" u okviru 37. kola italijanske Serije A. Domaći fudbaleri su se večeras pred svojim navijačima oprostili od elitnog ranga, dok se kapiten, Fabio Kvaljarela oprostio od kluba.

Izabranici Dejana Stankovića su poveli preko Manola Gabijadinija u osmom minutu, kada je "ukrao" loptu neopreznom Đan Marku Ferariju i pogodio.

Međutim, preokret je usledio kroz tri minuta. Najpre je u devetom Domeniko Berardi iskoristio asistenciju Emila Keidea, da bi Mateus Enrike glavom bio precizan za 2:1 u 11. minutu.

Konačan rezultat postavio je Martin Erlić u 78. minutu, zatresavši sopstvenu mrežu za podelu bodova u Sampdoriji.

Ipak, momenat koji je obeležio ovaj duel, bio je oproštaj četrdesetogodišnjeg Fabija Kvaljarele. Njega je u 88. minutu zamenio Sem Lamers, a onda je usledio emotivni pozdrav sa navijačima, ali i ovacije za velikog napadača.

Još uvek nije poznato da li se iskusni Italijan oprostio od fudbala, nije nemoguće da uprkos godinama nastavi da trese mreže po Italiji, ali je definitivno da se oprostio od Sampdorijinog dresa.

Kvaljarela je u timu iz Đenove od 2016. godine, u tom periodu odigrao je 241 utakmicu, postigao je 89 golova. Bio je član Sampdorije i u sezoni 2006/07, kad je u 35 mečeva postigao 13 golova.

Sampdorija - Sasuolo 2:2 (1:2)