Fulam prekinuo lošu seriju: Vilijan i Solomon srušili Notingem

11.02.2023 18:16
Fulam prekinuo lošu seriju: Vilijan i Solomon srušili Notingem Tanjug/Adam Davy/PA via AP

Igrači Fulama prekinuli su niz od četiri utakmice bez pobede pošto su savladali Notingem Forest 2:0 (1:0).

Vodeći pogodak delo je iskusnog Vilijana, lopta je posle niza odbitaka došla do Brazilca koji je sjajnim lažnjakom iz igre izbacio Renana Lodija, a onda levom nogom zakucao loptu u rašlje gola koji je branio Kejlor Navas.

Šansu da udvostriči prednost londonskog kluba imao je Aleksandar Mitrović u 35. minutu. Srpsk napadač bio je u solo prodoru, a potom udarac nije bio dovoljo dobar i Navas je bez problema zaustavio pokušaj devetke Fulama.

Sedam minuta kasnije Kostarikanac na golu Notingema je mnogo više strepeo. Bobi Rid iznenadio ga je šutem sa ivica šesnaesterca, ali je prečka spasila nekadašnjeg čuvara mreže Real Madrida i Pari Sen Žermena.

Imao je u drugom poluvremenu Vilijam priliku i da postane dvostruki strelac, ali je njegov pokušaj zaustavila stativa. Koliko Fulam nije imao sreće videli smo posle pokušaja Andreasa Pereire iz slobodnog udarca kada je prečka opet spasila Notingem.

Ipak, u 88. minutu sevnula je kontra Londonaca, Heri Vilson je dodao do Kenija Tetea koji je sjajno izdržao duel sa defanzivcem Notingema, potom je prosledio loptu do Pereire koji je sjajno uočio Manora Solomona, a Izraelac je rutinski savladao Navasa i postavio konačan rezultat.

Posle drugog gola, Marko Silva je pružio priliku Saši Lukiću da debituje u Premijer ligi, a srpski as zamenio je Pereiru i na terenu proveo oko pet minuta.

U narednom kolu Fulam gostuje Brajtonu, dok će Notingem odmeriti snage sa Mančester sitijem.