03.04.2023 23:01
"Karamele" odolele "pevcima": Dva crvena kartona i evrogol Kina za remi na "Gudisonu" Tanjug/AP Photo/Jon Super

Everton je u samoj završnici meča na "Gudisonu" došao do boda protiv Totenhema 1:1 (0:0) u okviru 29. kola engleske Premijer lige. Strelac vodećeg gola za "pevce" bio je Hari Kejn, dok je izjednačenje doneo Majkl Kin u samoj završnici.

Pored ova dva pogotka, meč su obeležili crveni kartoni Abdulaea Dokurea i Lukasa Moure.

Vezista Everton, Abdulae Dokure je bio nepromišljen i u 58. minutu je direktno isključen zbog grubosti nad engleskim napadačem Harijem Kejnom.

Samo deset minuta kasnije, Majkl Kin je bio neoprezan u svom šesnaestercu i sudija Dejvid Kut je pokazao na belu tačku. Odgovnornost je preuzeo Kejn i rutinski savladao Džordana Pikfora za 1:0. Bio je to njegov 16 pogodak u 17 duela protiv Evertona.

Delovalo je da će Totenhem odneti pobedu, ali je onda Lukas Moura svojom neopreznošću dozvolio protivniku da ostane neporažen. Brazilac je u igru ušao u 82. minutu, a samo šest minuta bilo mu je potrebno da "pocrveni". Naime, on je u 88. minutu nagazio Majkla Kina, nakon čega mu je Kut bez razmišljanja poslao put u svlačionicu.

Od toga momenta Everton je krenuo na sve ili ništa, za šta je i nagrađen. Izabranici Šona Dajša su opsedali gol Totenhema, a strelac za izjednačenje bio je Majkl Kin. Ben Godfri je proigrao talentovanog štopera, koji je sa nekih 20 metara fantastičnim udarcem uspeo da savlada Huga Ljorisa.

U sudijskoj nadoknadi koja je trajala šest minuta, bliži pobedi bile su "karamele", ali su "pevci" uz dosta sreće uspeli da se odbrane, te je utakmica završena rezultatom 1:1.