Ričarlison dva puta tresao mrežu bivšeg kluba, ali uzalud: Everton stigao do boda u nadoknadi

03.02.2024 15:35
Fudbaleri Totenhema, Ričarlison i Kristijan Romero Tanjug/AP Photo/Jon Super
Fudbaleri Totenhema, Ričarlison i Kristijan Romero

Fudbaleri Totenhema i Evertona  su odigrali nerešeno 2:2 (2:1) na "Gudison Parku" u prvom meču 23. kola engleske Premijer lige

"Spursi" su odlično otvorili meč. Već u četvrtom minutu je Ričarlison nakon zatresao mrežu bivšeg kluba. Kako je proveo četiri godine u ekipi iz Liverpula, odlučio je da ne slavi pogodak protiv bivšeg kluba. Domaćin je uzvratio sredinom prvog poluvremena nakon kornera. Dvajt Meknil je odlično centrirao, a gužvu u šesnaestercu su iskoristili Dominik Kalvert Luin i Džek Herison koji su nekako smestili loptu u mrežu protivnika.

Tada je na scenu ponovo stupio Ričarlison. Džejms Medison je u 41. minutu ostavio loptu Brazilcu na nekih 18 metara od gola, a napadač je odličnim udarcem savladao nekadašnjeg saigrača, Džordana Pikforda. Baš kao i kod prvog pogotka, Ričarlison ni ovog puta nije slavio.

Drugi deo igre je pripao u potpunosti ekipi Angelosa Postekoglua. "Karamele" nisu nijedno uspele da priprete Totenhemu, sve do nadoknade vremena. Nakon novog centaršuta Meknila, Romero je loše reagovao, a Džered Brajtvajt je sproveo loptu u mrežu za konačnih 2:2.

Totenhem se nakon remija nalazai na četvrtoj poziciji sa 44 osvojena boda, dok Everton zauzima 17. mesto sa 19.