(VIDEO Mek Alisterov projektil vratio Liverpul na čelo Premijer lige

04.04.2024 22:31
Slavlje Mek Alistera protiv Šefilda Tanjug/AP Photo/Jon Super, File
Slavlje Mek Alistera protiv Šefilda

Ako Liverpul prođe prvi kroz cilj u Premijer ligi veliku zaslugu imaće Aleksis Mek Alister. Argentinac je zaustavio Mančestr siti, a večaras je postigao golčinu za trijumf Liverpula protiv Šefild junajteda 3:1 (1:0) i povratak na čelnu poziciju Premijer lige.

Navijače Liverpula jaka kiša nije sprečila da ispune "Enfild" jer su očekivali i kipu golova u mreži Šefilda i povratak na čelu poziciju Premijer lige posle 31. kola. Kišu šansi su videli u prvih 45 minuta, dve u 75 sekundi pred golom Kelehera, ali i sijaset pred vratila Iva Grbića, centralne ličnosti prvog dela.

Evo i zašto. Igrao se 17. minut kada je sa centra lopta bila vraćena Grbiću. Bivši golman Atletika, koji je zimus stigao iz Madrida, oklevao je previše, gledao, čekao. Kada je video da će ga Darvin Nunjez napasti, napucao je loptu u kopačku napadača Liverpula i ona se vratila u mrežu. Komičan gol za očekivanu prednost "redsa".

Iskupio se Grbić sa dve-tri odbrane, ali ovaj gol će ući u red "nespretnih" na kraju Premijer lige. I nije jedini na ovom meču, jer u grupu "nespretnih" spada i autogol Bredlija za 1:1 Šefilda u 58. minutu. Hamer je sa druge stative šutirao glavom, lopta je pogodila u nogu mladog Bredlija i otišla u mrežu kroz noge Kelehera!

Navalio je Liverpul da spreči senzaciju na "Enfildu", Van Dajk nije uspeo da matira Grbića posle kornera, zatim ni Robertson nije pogodio zicer. Ali, onda se pojavio sjajni Aleksis Mek Alister. Natrčao je na odbitak i sa 16 metara ispalio projektil koji se zario u sam ugao.

Nastavio je Liverpul da napada, tražio je treći gol da zatvori meč bez neizvesnosti. I uspeo je na isteku 90. minuta da preko Gakpa pečatira prvu poziciju. Holanđanin je lep centaršut Robertosna glavom sproveo u mrežu.