Novi kiks Arsenala: Totenhem siguran protiv Bornmuta

31.12.2023 17:10
Fudbaleri Fulama Tanjug/AP Photo/Alastair Grant
Fudbaleri Fulama

Drugi vezani poraz za Arsenal! Nakon što su izgubili od Vest Hema, "tobdžije" su poražene i na gostovanju Fulamu. Klub sa "Krejven Kotidža" je slavio 2:1 (1:1) u 20. kolu Premijer lige

Tim Mikela Artete je znatno bolje otvorio utakmicu. Delovalo je da žele da se iskupe navijačima nakon što su na "Emiratima" poraženi od Vest Hema u prethodnom kolu. Tako su već od petog minuta vodili pogotkom Bukaja Sake. Gabrijel Martineli je šutirao, Bern Leno odbranio ali je engleski reprezentativac naleteo na odbitak i smestio loptu u mrežu. Ipak, nakon toga su gosti popustili sa pritiskom. Domaćin je počeo da stvara šanse, a to im se isplatilo u 29. minutu nakon sjajne kontre. Vilijan je povukao loptu na polovini terena, proigrao Toma Kernija po strani koji je našao Raula Himeneza na drugoj stativi. Meksikancu je ostalo samo da smesi loptu u mrežu, a David Raja je bio nemoćan.

Drugi deo igre je započeo bez većih šansi na obe strane. Ipak, gotovo ni iz čega, Fulam je stigao do vođstva pogotkom Dekordove Rida. Arsenal se trudio da stigne do izjednačenja do kraja utakmice, ali nisu uspevali da ugroze Berna Lena. Saigrači nemačkog golmana su se vrhunski branili nakon stečene prednosti i na kraju uspeli sasvim zasluženo da dođu do tri boda.

Fudbaleri Totenhema sa druge strane su bili sigurni protiv Bornmuta 3:1 (1:0) na domaćem terenu

Baš kao i na meču Fulama i Arsenala, i ovde je viđen rani gol. Igrao se 9. minut kada je Pape Matar Sar postigao gol za vođstvo domaćina nakon dodavanja Đovanija Lo Selsa. Gosti sa juga Engleske su bili u izuzetnoj formi, ali to nisu prikazali u prvih 45 minuta. "Spursi" su bili znatno kontretniji. Iako statistika kaže da je tim Andonija Iraole imao čak 12 šuteva na gol Giljelma Vikarija, pet je bilo blokirano dok je šest otišlo van okvira. Najbolju priliku za izjednačenje imao je Dominik Solanke u nadoknadi prvog poluvremena kada se njegov šut odbio o igrača Totenhema i pogodio prečku.

Ekipa Angelosa Postekoglua je zategla defanzivu u drugom poluvremenu u kom nije bili previše prilika. "Trešnjice" su probale ulascima Antoana Semenja i Filipa Bilinga da promene nešto, ali nisu uspevali da ugroze Vikarija. Šta više, domaćin je uspeo da uveća prednost u 71. minutu kada je Hjun Min Son upisao gol broj 12 u ovoj sezoni Premijer lige. Nedugo nakon toga se i Ričarlison upisao u strelce, dok je utešni pogodak za Bornmut postigao Aleks Skot u 84. minutu.