Bez pobednika na Selhurst Parku: Palas i Brajton igrali 1:1 na premijeri 18. kola Premijer lige

21.12.2023 22:58
Fudbaleri Brajtona i Kristal Palasa Tanjug/Adam Davy/PA via AP
Fudbaleri Brajtona i Kristal Palasa

Na premijeri 18. kola Premijer lige sastali su se fudbaleri Kristal Palasa i Brajtona, a njihov duel na Selhurst Parku završen je bez pobednika 1:1 (1:0).

Ekipa iz Londona bila je bolja u prvom poluvremenu, gde je nešto veću inicijativu i kvalitetniju igru krunisala pogotkom Ajea u 45. minutu. U nastavku bolja igra Brajtona. Gosti su konstantno vršili pritisak na poslednju liniju rivala, a sa takvim pristupom, sreća im se osmehnula u finišu kada je Velbek pogodio za 1:1.

Kristal Palas tako je nastavio negativnu seriju od sedam utakmica bez pobede u Premijer ligi, pa je sa 18. osvojenih bodova ostao u donjem delu tabele, dok je Brajton ostao na osmoj poziciji sa 27 bodova.