Njukaslu i dva vođstva nedovoljna za slavlje: Uporni Vulvsi izvukli bod

28.10.2023 20:30
Njukaslu i dva vođstva nedovoljna za slavlje: Uporni Vulvsi izvukli bod Tanjug/AP Photo/Rui Vieira)

Dva puta su fudbaleri Njukasla prvi postizali golove na stadionu Vulverhemptona, ali su u oba slučaja ostajali bez prednosti, pa su morali da "pristanu" na podelu bodova u sadržajnom duelu 10. kola Premijer lige - 2:2 (1:2).

U prvom poluvremenu briljirao je Kalum Vilson. Prvo je pogodio u 22. minutu, a potom u nadoknadi vremena (45+1) realizovao penal, dosuđen zbog neopreznog starta Hvanga.

Između njegovih poteza, Lemina je iskoristio odlično dodavanje Neta (36), dok se Južnokorejac Hvang izjednačenjem u svom izvođenju iskupio za pomenutu grešku (71).

Ipak, ovaj remi ostaće u senci povrede najboljeg igrača domaćih. Pedro Neto je u 77. minutu signalizirao povredu zadnje lože, toliko bolne da je iznet na bolničkim nosilima sa terena. Prve prognoze kažu da ga čeka duže bolovanje.