28.10.2023 15:25
Čelsi 180 minuta bez premijerligaške pobede: Arsenal uzeo bod "plavcima", Brentford sva tri Tanjug/AP Photo/Ian Walton

Fudbaleri Čelsija još nisu došli sebi posle remija sa Arsenalom, pa su i protiv Brentforda ostali bez povratka na pobedničke šine, s tom razlikom što ih je gradski rival naterao na remi, a drugi ih ostavio bez ičega na "Stamford Bridžu" - 0:2 (0:2).

Sve što je trebalo da se desi zbilo se u drugom poluvremenu, kada su gosti došli do svog trećeg vezanog trijumfa u domu "plavaca". Da se tim Tomasa Franka na londonskom stadionu oseća kao kod kuće potvrđeno je u 58. minutu, pošto je Itan Pinok ispratio savršen centaršut Brajana Mbeuma i preciznim udarcem glavom ga sproveo u mrežu nemoćnog Sančeza.

Bilo je posle tog, ispostavilo se ključnog momenta, dovoljno obećavajajućih (polu)šansi na obe strane, ali je samo još pomenuti asistent stigao da se upiše u strelce. Pola posla je oobavio Nil Mupaj, pa je Kameruncu ostalo samo da odlično dodavanje pretvori u zadnji pogodak pred samo razilaženje publike (90+6).

Za drugo vezano slavlje Brentforda u prvenstvu Engleske, jer je u prošlom kolu bio ubedljiv protiv Barnlija.