Almiron presudio Vulvsima i prekinuo lošu seriju Njukasla

12.03.2023 19:34
Almiron presudio Vulvsima i prekinuo lošu seriju Njukasla Tanjug/Owen Humphreys/PA via AP

Fudbaleri Njukasla malo su posustali u borbi za mesto koje vodi u Ligu Šampiona. Nakon pet mečeva bez pobede u Premijer ligi, tri remija i dva poraza, prekinuli su negativan niz pobedom u 27. kolu nad Vulverhemptonom rezultatom 2:1 (1:0).

Napadač domaćih Miguel Amirion jedan je od najzaslužnijih za uspon "svraka" ove sezone, a njegov pogodak u 79. minutu, 11. u prvenstvu Engleske doneo je trijumf "crno-belima". Akcija domaćih potekla je sa centra, potom su sjajno kombinovali Džo Vilok i Amiron koji je nakon izmenjanog duplog pasa udarcem iskosa matirao golmana gostiju za konačnih 2:1.

Vulvsi su deset minuta ranije šokirali domaćina izjednačenjem na 1:1, Hi Čan-Hvang ušao je u igru u 69. minutu, malo vremena je proveo na terenu kada je reagovao na odbitak i zatresao mrežu golmana Poupa.

Vođstvo Njuakslu od 1:0 doneo je Aleksander Isak u 26. minutu. na centaršut Kirana tripjea odlično je reagovao glavom i smestio loptu u mrežu. malo kasnije Bruno Gimaraeš je bio u prilici, njegov šut iz peterca zaustavila je prečka.