30.09.2023 15:52
Sedam golova u Birmingemu, a čak šest u mreži Brajtona: Aston Vila pokazala svu snagu Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

Nadali su se fudbaleri Brajtona da bi eventualnim trijumfom nad Aston vilom mogli da se izjednače sa aktuelnim šampinom Mančester sitijem na liderskoj poziciji na tabeli, ali su u Birmingemu pretrpeli istinsko piniženje. Domaći sastav je slavio 6:1 (3:0) i pokazao gostima da snovi o liderskoj pozicji na tabeli nisu tako lako ostvarivi.

Već nakon 21. minute bilo je 2:0 zahvaljujući golovima Ollieja Votkinsa, da bi u 26. minuti domaći autogolom Estupinana povećali na 3:0.

Ansu Fati je zatim postigao pogodak za goste koji niej uneo neozvesnost u ovaj duel, jer je Votkins nakon sjajne akcije kompletirao het-trik u 65. minuti.

Zatim za 5:1 pogađa Džejkob Ramzi pet minuta pre kraja i to na asistenciju raspoloženog Votrkinsa. Meč je s tribina pratio engleski selektor Garet Sautgejt, koji je u svoj tefter siguro upisao napadača domaćih.

Aston Vila se sada bodovno izjednačila s Brajtobnom sa 15 bodova i nalazi se na deobi trećeg mesta, ali s utakmicom više u odnosu na većinu ekipa.