Liga 1

Liga 1: Ren sa igračem više ispustio dva gola prednosti protiv hrabrog Avra

27.08.2023 14:55
Liga 1: Ren sa igračem više ispustio dva gola prednosti protiv hrabrog Avra Guliver/AP Photo/Christophe Ena)

Kiks Rena na svom terenu! Vodio je domačin 2:0 protiv Avra, imao igrača više od 62. minuta, ali su hrabri gosti Avra, koji sa klupe vodi slovenac Luka Elzner, golovima Aliuija osvojili vredan bod 2:2 (2:1). Nemanja Matić je odigrao svojih prvih 90 minuta za Ren.

Ren je poznat kao tim kome retko ko odoli u početnih 20 minuta, pa je i Avr pao pod tim pritiskom. Ludovik Blas je u 10. minutu lako završio akciju, da bi posle prekida Burižoa Voah sa metra ubacio loptu u mrežu! Nemanja Matić je kontrolisao igru, domaćin je prokockao još neke prilike da možda reši meč i onda je usledio odgovor gostiju, Aliui je u 40. minutu smanjio prednost domaćina.

Kada su gosti preživeli opsadu gola u prvih 15 minuta nastavka, a zatim ostali bez Gradsira koji je u 62. minutu bio isključen, činilo se da će Ren lako naplatiti igrača više. Međutim, Aliui je u 70. minutu iskoristio dodavanje Nega i provukao loptu u mrežu za 2:2!

Pritiskao je Ren do kraja, Blas je imao zicer u 89. minutu kada je sa osam metara pogodio golmana, a Due je u petom minutu nadoknade pogodio samo stativu!