Liga 1

Liga 1: Nemanja Matić debitovao, Ren izbegao poraz u Lansu

20.08.2023 22:44
Liga 1: Nemanja Matić debitovao, Ren izbegao poraz u Lansu TV Arena sport/ Screenshot

Nemanja Matić debitovao je za Ren u remiju protiv vicešampiona Lansa 1:1 (0:1) u drugom kolu Lige 1. Srpski as je uz veliku pompu stigao u Ren, ali trener Bruno Ženesio odlučio je da mu on počne sa klupe na gostovanju Lansu.

Vicešampion Francuske je u svemu nadigrao goste koji su prvi deo meča završili bez ijednog udarca! Već u trećem minutu je Deiver Mačado zatresao mrežu, dok su Sotoka i Fulnjini promašivali zicere za ubedljiviju prednost.

Neki drugačiji Ren je izašao u nastavku, kao onaj iz prvog kola kada je deklasirao Strazbur. Izgledan napad gostiju je faulom za penal prekinuo Samed, pa je posle gledanja spornog momenta Benjamin Burižo izjednačio sa bele tačke.

Matić je debitovao za Ren od 62. minutu kada je zamenio Santamariju i uspeo je sa saigračima da izdrži jedan nalet domaćina. Ređale su se prilike Sotoke i Diufa, ali je šansu za preokret prokockao Žeremi Doku, koga želi Mančester siti. Imao je listu šansu i nije pogodio. Do kraja meča Ren se odbranio.