Ren i Lans porekinuli crne serije i jure Evropu

20.04.2024 22:54
Benjamin Burižo (Ren) Guliver/AP Photo/Christophe Ena
Benjamin Burižo (Ren)

Malo sunca za navijača Rena i Lansa, jer su oba kluba prekinula serikje neuspeha. Ren je posle tri uzastopna poraza reagovao u Nantu i preslišao domaćina 3:0 (0:0), u 30. kolu Lige 1.

Dominaciju u prvom delu nisu uspeli da pretoče i u vođstvo, ali su igrači Rena sve nadoknadili u nastavku kada su tresli mrežu Kalimuendo, Burižo sa bele tačke i na kraju Guiri.

Lans je u psolednje četiri utakmice osvojio samo bod, ugrozio je sebi izlazak u Evropu, ali je pobedio Klermon 1:0 i ostao u trci za izlazak u Evropu.

Već posle minuta igre, Mitsima je napravio penal, a Sotoka obradovao navijače Lansa. Malo ko je očekivao da će to biti i konačan rezultat meča, ali za to su "zaslužni" Vahi, Sotoka, El Ajanui, te Medina, kome je poništen pogodak u 61. minutu. Mogao je Keji da ih kazni, ali na sreću domaćina loptza je otišla tik iznad prečke.