Ren jednim golom nastavio trijumfalnu seriju: Avr pretrpeo poraz na svom terenu

11.02.2024 15:01
Benjamin Burižo, fudbaler Rena Guliver/AP Photo/Christophe Ena
Benjamin Burižo, fudbaler Rena

U meču dva tim iz sredinjeg dela tabele fudbalskog prvenstva Francuske, bolje rangirani Ren slavio je na terenu Avra, za šta mu je bio dovoljan jedan gol i to u drugom poluvremenu utakmice 21. kola Lige 1 - 0:1 (0:0).

Za odnošenje tri boda glavni "krivac" je Benjamin Burižo, jer je u tom 60. minutu našao način da izbliza i iskosa provuče loptu pored najbližeg čuvara i njome prebaci istrčalog golmana. Odnosno iskoristi dodavanje glavom Martina Terijera, za svoj jubilarni "šah-mat" pomenutoj Ligi petice.

Tim potezom 30-godišnjeg francuskog veziste gosti su naplatili terensku inicijativu, konrektniju igru i brojnije šanse, nastavivši lepu seriju pobeda. Ovo im je bila peta vezana u Ligi 1, odnosno čak sedma ako se uzmu u obzir i utakmice Kupa Francuske, pa njihovi navijači poslednjih nedelja i meseci imaju i te kako razloga za radost.

S druge strane, Avru je ovo bio treći uzastopni neuspeo pokušaj da trijumfuje u jednom meču domaćeg šampionata. Ovog puta na zadovoljstvo Žulijena Stefana, čiji je novembarski dolazak na klupu Rena bio pun pogodak.