Ren imao tri boda u džepu, ali Dejvid odredio ishod utakmice: Remi u Lilu

10.03.2024 19:00
Ludovik Blas, fudbaler Rena Guliver
Ludovik Blas, fudbaler Rena

Da meč traje 84 minuta, fudbaleri Rena maksimalno bi se ovajdili od gostovanja u Lilu, jer su do tog trenutka vodili s dva gola prednosti i praktično imali tri boda u džepu, ali dopustili su Džonatanu Dejvidu da se razmaše i primora ih na podelu bodova u meču 25. kola Lige 1 - 2:2 (0:2).

Gosti su bili u plusu i pre isteka startnih 60 sekundi, jer je Blas odlično, u padu, glavom reagovao na jednu dalekometnu loptu sa strane. Postojala je sumnja da je bio u ofsajdu i(li) igrao rukom, ali domaćinova nadanja su pala u vodu.

Dupliranje vođstva desilo se na polovini prvog poluvremena (20), kada je Kalimuendo s velike distance, udarcem o stativu, nakrivio kapu ekipe koja dva kola pre toga nije uspevala da upiše pobedu.

Malo je nedostajalo da se iskupi za to, međutim Džonatan Dejvid je odlučio drugačije. Prvo se iskrao čuvaru i sa male udaljenosti prepolovio zaostatak (84), a onda u nadoknadi vremena (90+2) vrhunski reagovao na odbitak.

Sitno osnaživši šanse svog tima za izlazak u Evropu, dok je Renu, za sada, propao plan da se priključi borbi za pozicije koje vode na međunarpdnu scenu sledeće sezone.