Nica još u "slobodnom padu", Klermon joj produbio krizu: Lil ostao kratkih rukava u Tuluzu

25.02.2024 17:00
Frančesko Farioli, trener Nice Guliver
Frančesko Farioli, trener Nice

Nica je i dalje u krugu kandidata za plasman najbliži moćnom Pari Sen Žermenu, na kraju tekuće sezone Lige 1, ali iz kola u kolo kvari svoje šanse u toj borbi, pa joj je tako današnji remi sa Klermonom (0:0) već četvrta utakmica u seriji bez pobede.

Džaba joj silne manje ili više ozbiljne šanse kada niko od četvrtoplasiranih izabranika Frančeska Fariolija nije smislio način da makar jednom matira golmana gostiju, iako ovi tavore na samom dnu tabele francuskog prvenstva.

Ni Lil, sa pozicije niže pre 22. kola, neće po dobrom pamtiti poslednjih 90 minuta. Tek njegovi igrači i struka bi da ih izbrišu gulicom iz sećanja, jer su ubedljivo poraženi na terenu Tuluza - 3:1 (0:1).

Tim pre što su vodili na poluvremenu, golom Haraldsona (45), jer su u nastavku svaki čas morali da kreću ponovo sa centra. Na to su ih naterali Mavisa (49), Sijero (60, penal) i Dalinga (66).