Monako "porodio" zasluženu pobedu, "davljenik" Avr prekinuo Tuluzov niz

10.03.2024 16:58
Ben Segir, fudbaler Monaka Guliver
Ben Segir, fudbaler Monaka

Sva tri dnevna meča 25. kola Lige 1, ove subote, završena su s minimalnih 1:0, s tim što su dve pobede potpisali domaći timovi (Avr, Mec), a jedan gostujuća ekipa (Monako). S druge strane "duge" ostali su Tuluz, Klermom i Strazbur.

Redom... Monako je svim prikazanim na terenu Strazbura apsolutno zaslužio trijumf nad bojažljivim, defanzivnim, bezopasnim... rivalom, samo što je trebalo da prođe dosta vremena da dominaciu pretoči u odgovarajući rezultat.

Tek u 72. minutu je Ben Segir pronašao način da savlada golmana i visokim udarcem s desetak metara naplati dominaciju "kneževa", koji su na taj način preboleli remi sa Pari Sen Žermenom iz prošle runde šampionata Francuske.

Avr je pred svojom publikom šokirao bolje rangirani Tuluz, tako što je i jednom od kandidata za ispadanje u niži rang takmičenja trebalo više od poluvremena da nokautira protivnika. Učinio je to Operi u 60. minutu.

Napad je išao po desnom boku, dok težište igre nije prebačeno na kontra stranu, a potonji junak naleteo da loptu koju mu je na nogu "spustio" jedan rivalski fudbaler, pa je levicom, bez zastajanja", pretvorio u "minimalac".

Za tek šestu ligašku pobedu u ovoj sezoni, odnosno prvo slavlje posle šest kola krcatog porazima, uz dva remija. I(li) prvi poraz gostiju, posle serije od tri pobede.

U derbiju klubova iz zone ispadanja Mec je kao domaćin savladao Klermon, a jedini strelac bio je Mikautadze iz penala u 33. minutu. Čime je samo "potvrđen" prošlonedeljni "brejk" protiv Nanta.