Liga 1

Monako postigao dva gola, ali ponovo nije pobedio: Avr zahvalan neopreznom Fofani

04.02.2024 14:53
fudbaleri Monaka Guliver/AP Photo/Daniel Cole
fudbaleri Monaka

Monako još čeka na pobedu u 2024. godini, ali ako mu je za utehu nije ni poražen u tih mesec i kusur dana, jer je danas imao u šaci ceo bodovni plen, a onda ga krivicom svog čoveka podelio sa Avrom u 20. kolu Lige 1 - 1:1 (0:0).

Bolje plasirani Monako držao je celo provo poluvreme konce u svojim rukama, duže bio na lopti i češće pretio, nisu izostale ni (polu)šanse, ali je Artur Desmas ostao nesavladan do pauze.

Iskusan francuski golman nateran je na kapitualciju tek u 63. minutu, posle šuta kapitena Visama Ben Jedera, po sredini gola, u visini penaltika. Bio je to njegov 11. gol u tekućem prvenstvu, odnosno peti na poslednja četiri meča L1, međutim trud 33-godišnjeg napadača je ubrzo poništen.

Učinio je to njegov saigrač Jusuf Fofana (65). Umesto da propusti loptu, jer je posle slobodnog udarca sa desnog boka išla u naručje Filipa Kona on ju je dotakao i neoprezno prevario svog čuvara mreže. Omogućivši gostima čak deveti remi ove sezone, odnosno drugi vezani takav ishod.