Marsej na Obamejangov "pogon" juri izlazak u Evropu: Gabonac koban za Nant

10.03.2024 22:44
Pjer-Emerik Obamejang, fudbaler Marseja Guliver/AP Photo/Daniel Cole
Pjer-Emerik Obamejang, fudbaler Marseja

U zadnjem meču 25. etape trke za titulu fudbalskog šampiona Francuske, Marsej je bez naročitih problema savladao Nant na svom stadionu i nastavio poteru za Nicom i ostalim, najbližim mu, pretedentima na pozicije u Ligi 1, vredne izlaska na evropsku scenu - 2:0 (1:0).

Teret dokazivanja opravdanosti visokih ambicija i upisivanja het-trika u pobedama izneo je dvostruki strelac Pjer-Emerik Obamejang. S po jednim golom u oba poluvremena duela sa "kanarincima".

U 17. minutu je odlično ispratio napad i rutinski nisku loptu s boka sproveo u mrežu, mada mu je golman gostiju uklizao u nameri da osujeti svoju kapitulaciju. Bezuspešno.

Tridesetčetvorogodišnji napadač iz Gabona, s karijerom pravljenom u Čelsiju, Barseloni, Arsenalu... sudbinu rivala pečatirao je u 79. minutu. Na još efektniji način.

Opet je eskivirao čuvara mreže i pronašao dovoljno prostora između njega i pristiglih defanzivaca da postigne svoj 11. prvenstveni pogodak za Marsej ove sezone. Jer, majstoristvo nema rok trajanja.