(VIDEO) Lil deklasirao Klermon, Andrej Ilić debitovao sa jednim treningom

04.02.2024 17:00
Slavlje igrača Lila Tanjug/AP Photo/Michel Spingler, File
Slavlje igrača Lila

Lil je poslednjeg dana zimskog prelaznog roka predstavio trojicu novih igrača, među njima i srpskog napadača Andreja Ilića, kupljenog od Valerenge za četiri miliona evra, a zatim sa starom postavom deklasirao Klermon 4:0 (4:0), u 20. kolu Lige 1 i izbio na treću poziciju.

Dolazak Ilića samo je podstakao prvog napadača Džonatana Dejvida da se raspuca, postigao je dva lepa pogotka u 10. i 38. minutu, da bi Benžamin Andre i Edon Zegrova sa još dva pogotka napunili mrežu gostiju već posle prvih 45 minuta.

U nastavku je trener Paulo Fonseka prvo šansu da se prikažen navijačima dao sunarodniku, Porttugalcu Pedru Moraisu, a Andrej Ilić je meč posmatrao sa klupe sve do 83. minuta kada je zamenio dvostrukog strelca Dejvida.

Tuluz igra dobro, ali promenljivo. Rems je bio favorti na svom terenu, pogotovo jer je u duel ušao sa serijom od tri meča bez poraza (sedam bodova), a onda za 40 minuta u prvom poluvremenu bio nokautioran. Mavisa Elebi, Babička i Dalinga sa penala doneli su ubeldjivu prednost Tuluzu, da bi Teuma i Akieme samo ublažili poraz.