Liga 1

Liga 1: Dejvid i Ounas doneli Lilu prvu "trojku" u sezoni

20.08.2023 17:00
Liga 1: Dejvid i Ounas doneli Lilu prvu "trojku" u sezoni Tanjug/Jose Fonte

Lil i Nant su odigrali veoma dobru, dinamičnu, otvorenu utakmicu drugog kola Lige 1 koju su domaćini uspeli da prelome u poslednjih 25 minuta i golovima Dejvida i Ounasa reše u svoju korist 2:0 (0:0).

Lil je imao više dobrih prilika u prvom delu (Alesandro, Zegrova, dejvid), Nant je pretio kad god je mogao (Mole, Koko), pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Domaćin je stigao do prednosti u 66. minutu preko Dejvida, koji je odbitak zakucao u mrežu. Remi Sabelja je tri minuta kasnije propustio priliku da matira Remija Dešana, a onda je domaćin ostao bez isključenog Alksandra u 78. minutu.

Gosti su se razleteli po terenu, pretio je Markinjos iz slobodnog udarca, da bi Apuah zatresao mrežu domaćiona u 82. minutu. Međutim, reagovao je VAR, golu je prethodio ofsajd. Zatim je sudija dosudio penal za Lil zbog prekršaja Apuaha. I tu odluku je sudija promenio posle gledanja VAR snimka. I kako to obično biva, domaćin je kaznio goste za hazardersku igru, Adam Ounas je precizno gađao sa 16 metara, lopta se do stative odbila u mrežu.

Brest je pobedio Avr i ostao je na maksimalnom učinku na startu sezone, u kojoj je šampion PSŽ, koji je pozdravio izlazak golmana Serhija Rika iz bolnice posle 82 dana, startovao mimo očekivanja i prognoza sa dva remija. Rems je pobedom nad Klermonom nadomestio poraz od Olimpika (remizirao u Mecu) u prvom kolu,