Liga 1

Remi u Mecu: Marsej poveo, domaćin preokrenuo - Vitinja doneo bod Olimpiku

18.08.2023 23:12
Remi u Mecu: Marsej poveo, domaćin preokrenuo - Vitinja doneo bod Olimpiku Tanjug/(AP Photo/Daniel Cole)

Fudbaleri Meca i Olimpika iz Marseja su podelili bodove na otvaranju drugog kola francuske Lige 1, pošto su na stadionu "Sent Simforin" odigrali 2:2 (0:1).

Pobeda je, uprkos crvenom kartonu koji je domaćin dobio pola sata pred kraj, mogla da ode na obe strane, ali joj je ipak bliži bio Olimpik.

Izabranici Marselina su do vođstva stigli već nakon 13 minuta igre, kada je Pjer-Emerik Obamejang proigrao Emrana Sogloa, koji se dobro snašao i zatresao mrežu Meca.

Kao što je već pomenuto, domaći su nakon sat vremena igre ostali sa desetoricom na terenu, ali to ih nije obeshrabrilo. Naime, najpre je Šeik Sabali u 65. minutu doneo izjednačenje, da bi preokret usledio u 71. kada je strelac bio Žoržes Mikutadze.

Marsej je potom krenuo u potpunu ofanzivu, što se u 82. minutu isplatilo jer je Vitinja iskoristio asistenciju Amina Harita i postavio konačan rezultat - 2:2.