Marsej bez problema nadigrao Klermon

02.03.2024 22:55
Pjer Emerik Obamejang Tanjug/AP Photo/Daniel Cole
Pjer Emerik Obamejang

Fudbaleri Olimpika iz Marseja pobedili su na gostovanju Klermon 5:1 (1:0) u 24. kolu francuske Lige 1.

Od početka susreta sastav sa juga je imao inicijativu i to je naplatio u 23. minutu kada je Iman Endiaje posle odbitka rutinski plasirao loptu u mrežu Klermona.

Nastavio je Marsej sa napadima, Klermon je imao tek po neku priliku iz kontre, a upravo je jednu takvu iskoristio u 53. minutu kada je Bilal Butoba istrčao 1 na 1 sa golmanom Marseja i bez većih problema ga matirao.

Nije ovaj gol obeshrabrio pulene Žan-Luja Gaseta, koji nisu prestajal da vrše pritisak, a već u 59. minutu Pjer Emerik Obamejang je pogodio za 2:1.

Konačno je pao Klermon, a to su iskoristili Džonatan Klaus, Luis Enrike i Faris Moumbanja koji su zapečatli poraz domaćina - 4:1.