Rapsodija Marseja protiv Lorijena: Treća uzastopna pobeda za Gatuzove momke

10.12.2023 22:43
Fudbaler Olimpika iz Marseja, Pjer Emerik Obamejang Tanjug/AP Photo/Daniel Cole
Fudbaler Olimpika iz Marseja, Pjer Emerik Obamejang

Pobeda Olimpika iz Marseja u derbiju protiv imenjaka iz Liona je bila samo uvertira za još bolje izdanje u ovom kolu. Tim Đenara Gatuza je otišao na gostovanje Lorijenu i sa četiri gola u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika nakon samo 45 minuta. Na kraju pobeda Marseja (4:1) u poslednjem meču 15. kola francuske Lige 1.

Šansel Mbemba je već u trećem minutu doneo prednost gostima nakon dodavanja Pjer Emerik Obamejanga. Isti duo je učestvovao i u drugom golu, ali ovog puta su imali zamenjene uloge. U 33. minutu je Leonardo Balerdi doneo tri gola prednosti Marseju, dok je Lorijen preko Romana Favra smanjio zaostatak pred kraj poluvremena. Međutim, "slavlje" domaćih navijača je bilo kratkog daha jer je Obamejang svega 60 sekundi nakon toga postigao još jedan pogodak.

Lorijen je uspeo ponovo da smanji rezultatski zaostatak u 52. minutu kada je Bendžamin Mendi zatresao mrežu Pau Lopeza. Kako je Marsej imao i dalje veliku prednost, inicijativu u drugom delu igre je imala domaća ekipa. To im je donelo još jednu odličnu priliku za povratak u meč. Montasar Talbi je šutirao, ali je čuvar mreže Marseja ostao nesavladan ovog puta.

Izabranici Đenara Gatuza su se nakon ovog trijumfa popeli na šestu poziciju sa 23 osvojena boda, dok je Lorijen ostao na 16. mestu sa 12 bodova.