Šest golova u Lorijenu: Četiri remija na četiri utakmice u Ligi 1

28.01.2024 17:03
Fudbaleri Lorijena Tanjug/AP Photo/Aurelien Morissard
Fudbaleri Lorijena

Fudbaleri Lorijena i Avra priredili su pravu goleadu u 19. kolu francuske Lige 1, a utakmica je na kraju završena bez pobednika 3:3 (1:1).

Gosti su bolje otvorili meč i nakon 15. minuta vodili jer je Emanuel Sabi bio precizan sa "bele tačke". Domaćin je do izjednačenja stigao preko Imrana Louze, a asistirao je Ajman Kari. Upravo je 19-godišnji Francuz nakon asistencije upisao i pogodak. Kari je u 51. minutu zatresao mrežu i doneo preokret Lorijenu. Avr je stigao do izjednačenja preko Andrea Ajua u 85. minutu, ali je Mohamed Bamba doneo novu prednost domaćinu u 92. minutu. Činilo se da će to biti konačan rezultat, međutim Andre Aju je u poslednjim sekundama na meču postigao novi gol za konačnih 3:3.

Pobednika nije bilo ni na meču Remsa i Nanta 0:0 (0:0). Poprilično tvrda utakmica je viđena na meču ove dve ekipe. Više šansi je stvorio gost, kom ni penal nije pomogao da dođe do pogotka. Tino Kadevere je u 73. minutu mogao da donese prednost, a možda i pobedu Nantu, ali je njegov šut odbranio Jevan Diuf.

Remi je viđen na utakmici Klermona i Strazbura 1:1 (1:0). U prvom poluvremenu nije bilo previše prilika, a jednu od malobrojnih je iskoristo Dion Moise Sahi u 34. minutu. Strazbur je tako na pauzu za poluvreme otišao sa vođstvom. Međutim, već u 52. minutu je Šamar Nikolson je poravnao rezultat.

Monpelje i Lil su odigrali dobar meč, nije bilo golova, ali gosti su čak na kraju bili bliži tirjumfu iako su celo drugo poluvreme imali igrača manje. Ajub Buadi je neoprezno zaradio dva žuta kartona i ostavio saigrače na cedilu. Ipak Jaziči (poništen gol zbog ofsajda) i Adam Unas mogli su Lilu da donesu tri boda. Ipak, meč se završio bez pobednika - 0:0.