Liga 1: Pobede Meca i Bresta, remi Monpeljea i Strazbura

03.03.2024 17:05
Fudbaleri Bresta Profimedia
Fudbaleri Bresta

Nedeljni program francuske Lige 1 počeo je pobedom Tuluza protiv Nice 2:1, a od 15 časova odigrana su tri duela.

Fudbaleri Bresta pobedili su Avr minimalnim rezultatom i tako zadržali drugu poziciju na tabeli, sa četiri boda više u odnosu na trećeplasirani Monako.

Heroj Bresta bio je Pjer Les-Melu koji je u 34. minutu dobio idealan pas od Matijasa Pereire Lagea i potom rutinski zatresao mrežu Avra.

Ekipa Meca došla je do pobede na gostovanju Nantu - 2:0 (0:0).

Iako je Nant 13. na tabeli, što je četiri mesta iznad Meca, sastav Lasla Bolonija uopšte ne prija Nantu, koji protiv današnjeg rivala nije slavio dve godine.

Posle pomalo dosadnog prvog poluvremena, drugo je počelo penalom. Naime, Mustafa Muhamed je skrivio jedanaesterac, a ne pogrešiv sa bele tačke bio je Gruzijac Mikautadze, da bi pobedu potvrdio Matju Udol u 60. minutu.

Poslednji susret u ovom terminu odigrali su Monpelje i Strazbur - 2:2 (0:0).

Čini se da će Monpelje slaviti Arnauda Nordina koji je prvo postigao gol za izjednačenje posle penala koji je pogodio Habib Diara, a onda je ponovo poravnao rezultat u 87. minutu kada je "poništio" pogodak Emanuela Emege, i tako doneo Monpeljeu makar bod.