pre 7 minuta 19: 15
Golman Srbije našao angažman u najjačoj rukometnoj ligi sveta
Vladimir Cupara nastavlja karijeru u nemačkom Gumersbahu.
Tanjug/AP Photo
Karlo Anćeloti i Real neće se rastajati pre vremena, tj. isteka ugovora potpisanog do 2024. godine, mada se šuškalo da bi trofejni fudbalski stručnjak mogao platiti ceh tome što se "kraljevići" nisu preko Mančester sitija plasirali u finale Lige šampiona i što je njihov večiti rival Barselona odnela ovosezonsku titulu u La ligi.
Predsednik kluba sa "Santijago Bernabeua", Florentino Perez veruje u Italijana i njegov rad, što mu je potvrdio i u njihovom sastanku posle teškog poraza od "građana" u polufinalu takmičenja, koje je Real osvajao rekordnih 14 puta. Od toga 2014. i 2022. godine s jednim od najtrofejnijih stručnjaka Evrope.
"Održali smo sastanak, kao skoro svake nedelje. Predsednik je izrazio svoju podršku i naklonost... Nastavljamo dalje, sa još više entuzijazma", potvrdio je Anćeloti, u izjavi za španske medije, da će i dalje biti zadužen za igru i rezultate osvajača ovogodišnjeg Kupa kralja.
Anćeloti je u Realu radio od 2013. do 2015. godine, da bi se bivši strateg Milana, Čelsija, Juventusa, Bajerna, Napolija, Milana, Evrtona, Ređine i Pari Sen Žermena na mesto "uspeha" vratio 2021. godine.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
18.12.2025 16: 24
Tokom mandata u Botafogu, Anćeloti je vodio ekipu na 33 utakmice, ostvarivši 15 pobeda, 10 nerešenih rezultata i 8 poraza. U brazilskom prvenstvu klub je sezonu završio na šestom mestu, dok je u Kupu Libertadores eliminisan u osmini finala.
15.12.2025 16: 04
Karlo Anćeloti i Fudbalski savez Brazila blizu su dogovora o nastavku saradnje i nakon Svetskog prvenstva 2026. godine. Prema informacijama koje stižu iz više izvora, pregovori su u poodmakloj fazi i sve ukazuje na to da bi iskusni Italijan mogao da predvodi "karioke" sve do Mundijala 2030, koji će se igrati u Saudijskoj Arabiji.
13.12.2025 09: 30
Italijanski trener dobio ponudu za novi selektorski ugovor na klupi Karioka.
01.12.2025 14: 18
Brazil jeste najtrofejnija nacija na Svetskim prvenstvima, ali titulu najboljeg na planeti nije imao od 2002. godine.
pre 40 minuta 18: 42
Kako sada stvari, pregovori su ušli u završnu fazu, čeka se samo potpis.
pre 3 sata 16: 10
Slavni Argentinac neće se uključivati u tabor Viktora Fonta.
pre 3 sata 15: 49
Crno-beli, međutim, trenutno imaju druge prioritete. Fokus je usmeren na pitanje trenera, a Stojaković je, uprkos slabijem startu, za sada uspeo da zadrži poverenje klupskih čelnika.
pre 3 sata 15: 30
Fudbaleri Liverpula dočekaće u nedelju od 17.30 časova na Enfildu ekipu Mančester sitija u utakmici 25. kola Premijer lige. U prvom ovosezonskom duelu dva kluba, koji je odigran 9. novembra, Mančester siti je na svom terenu pobedio Liverpul 3:0 u meču 11. kola Premijer lige.
Ostavite komentar