Tek što se podigla prašina oko njegove 16. tehničke greške u sezoni i automatske suspenzije, stigao je potpuni obrt, pošto je NBA liga odlučila da poništi kaznu i vrati Luku Dončića na raspolaganje timu za naredni duel, što znači da će Los Anđeles Lejkersi u važnom trenutku sezone ipak biti kompletni i nastaviti nalet u borbi za što bolju poziciju pred plej-of.
Situacija koja je dovela do tehničke greške izazvala je veliku pažnju javnosti, posebno nakon što je Dončić otvoreno govorio o uvredama koje su mu upućene od strane Goge Bitadzea, a u klubu su odmah reagovali i najavili žalbu uz jasan stav da okolnosti nisu bile pravilno procenjene na terenu, što se na kraju ispostavilo kao tačno.
Veliku ulogu u celoj priči imao je i trener Džej Džej Redik, koji je istakao da je došlo do nesporazuma zbog jezika i da sudije nisu razumele šta je tačno izgovoreno u tom trenutku, a upravo taj detalj bio je ključan u procesu revizije odluke. Ova odluka znači mnogo za Lejkerse, ne samo zbog kvaliteta koji Dončić donosi na parketu već i zbog kontinuiteta u igri koji ekipa pokušava da održi u završnici regularnog dela sezone, pa umesto da razmišljaju o tome kako da nadomeste njegov izostanak sada mogu da nastave u najjačem sastavu.
Ujedno, ovo je i ozbiljno upozorenje za Dončića, jer iako je ovoga puta izbegao suspenziju granica ostaje tanka i svaka naredna tehnička greška može ga ponovo dovesti u situaciju da propusti ključne mečeve u samoj završnici sezone.
Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija
Ostavite komentar