Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu kao domaćini ekipu Partizana rezultatom 100:96 (24:21, 20:25, 29:23, 27:27) u meču četvrtog kola TOP 8 faze regionalne AdmiralBet ABA lige.
Posle meča, svoje vreme za kamere TV Arena Sport je odvojio Karlik Džons, ponajbolji igrač crno-belih, koji je dao svoje viđenje utakmice.
"Pa, neki mali detalji u fazi odbrane. Mislim da smo dobro igrali do poslednje četvrtine. Pojavio se domino efekat u našoj odbrani. Zvezda je dobar tim koji je odigrao dobru utakmicu, ali mislim da smo mi pazili na određene detalje u odbrani, da bi pobedili na kraju", rekao je Džons.
Istakao je da ekipa nije radila dobar posao u odbrani prilikom čuvanja šuta za tri poena.
"Ispalo je teško jer mi nismo uradili dobar posao. To su ti detalji, manjak komunikacije je vodio brojnim otvorenim šutevima Zvezde. Kada imate toliko lakih i oni teški postaju laki".
Naredni, ovaj put evroligaški, "večiti derbi", odigraće se za 10-ak dana...
"Niko ne voli da gubi. Bolje gubiti sada, nego kasnije. Prihvatićemo ovaj poraz onakav kakav jeste, analiziraćemo i videćemo gde stojimo".
Košarkaši Partizana se nalaze na drugom mestu na tabeli sa 18 pobeda i dva poraza, koliko ima i prvoplasirani Dubai. Zvezda je treća sa 15 pobeda i pet poraza. Sve utamice jadranskog šampionata možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
Ostavite komentar