Autor: Mateja Petković

03.05.2023 00:02
Real Madrid pao u San Sebastijanu: Kubo i Berenčea vodili Sosijedad do velikog trijumfa Tanjug/AP Photo/Alvaro Barrientos

Fudbaleri Real Sosijedada su na svom stadionu upisali veliku pobedu nad Real Madridom 2:0 (0:0) u okviru 33. kola španske Primere.

Izabranici Karla Anćelotija su današnjim porazom pružili priliku gradskom rivalu, Atletiku, da ih preskoči na tabeli i zauzme drugo mesto.

U prvom poluvremenu su mreže mirovale, a vodeći pogodak Sosijedad je postigao u 47. minutu, kada se Takefusa Kubo dobro snašao pred golom gostiju i poslao loptu iza leđa Tiba Kurtoe.

Samo 15 minuta kasnije gosti su ostali sa desetoricom na terenu. Dani Karvahal je najpre u 53. minutu, dobio prvi, a u 61. i drugi žuti karton zbog neopreznog starta i Sosijedad je držao sve u svojim rukama.

Konačan rezultat postavio je Ander Barenečea u 85. minutu, kada je iskoristio proigravanje Davida Silve.