Trijumf Sosijedada nad Osasunom u Pamploni: Baskijci gaze ka Ligi šampiona

Autor: Mateja Petković

28.04.2023 23:01
Trijumf Sosijedada nad Osasunom u Pamploni: Baskijci gaze ka Ligi šampiona Guliver/Antonio Pozo

Real Sosijedad se žestoko namerio na učešće u Ligi šampiona naredne sezone, pa je u Pamploni rutinski savladao Osasunu sa 2:0 (1:0) u 32. kolu španske Primere.

Neposredno pre početka meča, na terenu su se okupili nekadašnji igrači Osasune, učesnici u finalu Kupa kralja iz 2005. godine, u kom su bili poraženi 2:1, a među njima je bio i proslavljeni srpski igrač, a kasnije trener, Savo Milošević.

Veliki poklon gostima darovao je golman domaćina, Serhio Erera u šestom minutu, što je bilo ključno za dalji nastavak meča. Očajno je reagovao čuvar mreže na ubačenu loptu Andera Barenećee sa levog boka i sproveo je u sopstvenu mrežu.

Osasuna je u nastavku pokušavala da izjednači, ali joj to nije pošlo za rukom. Kada je krenula na "sve ili ništa", usledila je kazna.

Igrao se 90. minut kada je Mikel Merino proigrao Takefusu Kuba, a on se dobro snašao i postavio konačan rezultat - 2:0.

Osasuna se na ovaj način odaljila od šeste pozicije i eventualnog plasmana u Ligu konferencija, dok je Sosijedad napravio značajan korak ka Ligi šampiona.