Osasuna slavila u Sevilji: "Projektil" Gudelja nedovoljan za bod

26.02.2023 23:04
Osasuna slavila u Sevilji: "Projektil" Gudelja nedovoljan za bod Guliver/Antonio Pozo

Osasuna je na "Ramon Sančez Piskvanu" savladala Sevilju sa 3:2 (1:0) u okviru 23. kola španske Primere. Uprkos tome što je ekipa Horhea Sampaolija dva puta uspela da se vrati iz zaostatka, treći put nije i na kraju je ostala bez i jednog boda.

Vodeći pogodak za Osasunu postigao je David Garsija u 18. minutu posle asistencije Kikea Barhe. Na izjednačenje se čekalo sve do 63. minuta, kada je srpski reprezentativac, Nemanja Gudelj, postigao "evrogol".

Primio je loptu srpski vezista na nekih 25 metara od protivničkog gola, a potom "ispalio kao iz topa". Aitor Fernandez je bio potpuno nemoćan i Sevilja je došla do izjednačenja.

Međutim, samo četiri minuta kasnije, gosti su ponovo vodili. Fernando je u 68. minutu nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu. Ni tada domaći nisu odustali, već su u 78. minutu ponovo poravnali rezultat. Jusuf En-Nesiri je iskoristio proigravanje Pape Geja i pogodio za 2:2.

Konačan rezultat postavio je Abedsamad Elzalzuli u 85. minutu. Pablo Ibanjez Lumbreras je pet minuta pre isteka regularnog dela meča poslao loptu ka Marokancu, koji je došao na pozajmicu iz Barselone. Elzalzuli je dobro reagovao i pogotkom doneo tri boda Osasuni koja je sve bliža poziciji koja vodu u Evropu.